Спасовски позитивен на ковид 19

by Фокус 23:23
23:23
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски објави дека е позитивен на ковид 19.

„И покрај строгото почитување на мерките коишто ги преземам за моја лична и заштита на луѓето околу мене од почетокот на пандемијата, вечерва добив позитивен резултат за Ковид 19. Клиничката слика ми е добра, со благи симптоми и веќе сум во домашна самоизолација. Чувајте се“, напиша тој на фејсбук.

Поврзани новости