Спасовски: Одговорноста барајте ја кај судот

by fokus 11:09
11:09

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски не размислува да поднесе оставка откако полицијата направи неколку безуспешни обиди да го пронајде осудениот екс-премиер Никола Груевски.

Спасовски вината што Груевски стана недостапен за органите на прогонот ја гледа кај судската власт.

- Advertisements -

„Одговорноста барајте ја кај судиите кои не одредиле мерка притвор за човек кој е осомничен за повеќе кривични дела“, рече Спасовски додавајќи дека полицијата работи врз основа на судските наредби.

Поврзани новости