Спасовски: Обвинителството води истрага за Мијалков, детали за јавноста кога ќе има законска можност

by Fokus 09:30
09:30

Целосно се води истрага во рамки на Јавното обвинителство, сите активности што сме задолжени да ги спроведеме,да прибавиме докази итн, ги пријавуваме и ги доставуваме до Јавното обвнителство, изјави денеска министерот за вантрешни работи Оливер Спасовски во врска со случајот на Сашо Мијалков.

– Кога ќе има законска можност да бидат споделени со јавноста овие детали, сигурно дека тоа ќе биде направено, одговори на новинарско прашање до каде е постапката со Мијалков, министерот Спасовски, кој утрово е во посета на Секторот за внатрешни работи Куманово и на увид во градежните активности на објектот.

- Advertisements -

Поврзани новости