Спасовски: Не е грев во МВР да има луѓе блиски на еден или друг министер

by fokus

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вечерашното гостување на 1ТВ на прашањето дали се уште во МВР или луѓе блиски до поранешната министерка Гордана Јанкуловска рече дека не е грев да има луѓе блиски до еден или друг министер.

-Битно е дека раководните позиции се дадени на професиналци кои свои цел живот го посветиле на безбендноста на граѓаните. Сите кои се однесуваат непрофесионално и кои партиските интереси ги ставаат пред државните не им е местото во МВР, за некои се водат и постапки, рече Спасовски.

Поврзани новости