Спасовски му гарантирал на СЈО непречена работа во УБК

by fokus 23:20
23:20

Министерот Оливер Спасовски му гарантирал на тимот обвинители на СЈО дека ќе им обезбеди непречена работа во УБК, дека вечерва ќе се погрижи за безбедноста на системите за следење на комуникациите и дека ниту еден податок нема да биде изнесен , изјави обвинителката Ленче Ристоска предмалку пред МВР.

Обвинителките си заминаа, утре ќе продолжи истрагата во УБК. Се очекува вечерва прес конференција на Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи.

- Advertisements -

В.С.

14813072_10209947340907736_296358212_o

14725197_10209947341147742_858759848_o

Поврзани новости