Спасовски им порача на новите полицајци дека интегритетот не се гради со селективна правда

by fokus 15:54
15:54

По едногодишна обука, денеска во Центарот во Идризово свечено беа промовирани новите 654 полициски службеници.

-Интегритетот не се гради со подмитливост, со поткупливост, со непочитување на законите или со селективна правда, со злоупотреба на должностите и службените овластувања или слични такви стандадри и вредности кои со години наназад ја доведоа Македонија до работ на амбисот, им порача министерот Оливер Спасовски на новите полициски службеници.

- Advertisements -

Министерот потсети дека поднел барање до Министерството за финансии за одобрување за 33 полициски службеници кои лани не беа примени на работа во МВР.

Поврзани новости