Спасовски: Ги следиме објектите кои се издаваат за прослава и ќе преземеме мерки

by Fokus 10:51
10:51

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во своето гостување на ТВ21 говореше за мерките кои ќе бидат преземени за време на новогодишните и божиќните празници.

– За празниците очекуваме некаков став од Комисијата за заразни болести, да видиме што ќе препорачаат во однос на проценката која ќе се направи за ризик. Ние во МВР ги следиме објектите за издавање за прослава на празниците. И веќе имаме одредени сознанија, и сериозно ќе преземеме мерки, рече министерот.

- Advertisements -

Поврзани новости