Спасени 26 бегалци и мигранти во Егејското Море

by fokus 22:58
22:58

Грчката крајбрежна служба утрово пронајде и спаси 26 мигранти и бегалци во Егејското море, југоисточно од островот Фармакониси што се наоѓа во близина на турското крајбрежје, jави дописничката на МИА од Атина.

Како соопштуваат од грчката крајбрежна служба, бегалците и мигрантите биле пренесени на пристаништето на Фармакониси.

- Advertisements -

Поврзани новости