Сопругот на Јанкулоска ќе ѝ биде адвокат во процесот за прислушувањето

by fokus 17:51
17:51

Влатко Илиевски, сопругот на поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска ќе биде нејзин нов адвокат во предметот „Таргет-Тврдина“ во кој таа е обвинета за незаконско прислушување.

Јанкулоска денеска беше спроведена во судница од затворот „Идризово“, каде почна да ја издржува затворската казна за случајот „Тенк“.

- Advertising -

На почетокот на рочиштето Илиевски го извести судечкиот совет дека од денеска ќе ја застапува во овој процес.

Фотографија од судењето на која се гледа Јанкулоска и сопругот објави порталот 24 инфо.

Поврзани новости