Сопругата на директорот на ЈП Комуналец Битола: Ако не гласате за ВМРО, аир да не видите!

by fokus 23:18
23:18

Бура од реакции на социјалните мрежи предизвика статусот на сопругата на директорот на ЈП Комуналец од Битола, Наталија Соклевска и истакнат член на ВМРО-ДПМНЕ, која со клетви се нафрли на сите што нема да гласаат за нејзината партија.

natalija-sokleska1

-Сите оние кој што се запослија во времето на ВМРО ДПМНЕ а нема да гласаат за нив да даде господ аир да не видат од парите! – напиша Соклевска на Фејсбук, која инаку е вработена во Телеком.

- Advertisements -

Поврзани новости