Сопруг на пациентка се закнувал на медицинска сестра во штипската Клиничка болница

by fokus 16:06
16:06

Во штипската Клиничка болница вчера медицинска сестра добила закани од сопруг на пациентка. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова вели дека случајот кај нив е пријавен од страна на болницата.

„Поради недоразбирање за закажан терминсопруг на пациентката Е.М се однесувал агресивно и упатувал закани кон медицинска сестра која била на работното местоПо целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава, вели Панајотова.

- Advertising -

Таа информира дека вчера на работно место бил пријавен и пекар кој се здобил со повреди на работа во Свети Николе. Станува збор за 53 -годишниот М.Т, кој веднаш бил пренесен во штипската Клиничка болница, а увид во пекарата извршила екипа на Полициска станица од Свети Николе.

Поврзани новости