Сопатничката на Диме Спасов во сообраќајката, земала плата од АВРМ без да доаѓа на работа

by fokus 17:42
17:42

Тамара Качулска, девојката која беше во автомобилот со Диме Спасов кога тој направи неколку сообраќајки во Скопје и бегаше од полицијата, девет месеци земала плата од Агенцијата за вработување, а воопшто не доаѓала на работа.

Таа е едно од четирите лица кои денеска ги обелодени в.д. директорката на Агенцијата за вработување, Билјана Јовановска.

- Advertising -

Качулска била вработена во Агенцијата во февруари минатата година, а веќе во јуни била преземена од АД ЕЛЕМ. За целиот период како вработена во Агенцијата не доаѓала на работа, а на трансакциската сметка редовно и легнувала платата.

 

Поврзани новости