Сообраќајна незгода во Мислешево, прегазена 79-годишна старица

by fokus 12:17
12:17

79-годишна старица од Мислешево, струшко вчера бил прегазен од патничко моторни возило. Од ударот, тој се здобил со тешки телесни повреди и била пренесена во Медицинскиот центар во Струга.

„На 30.08.2018 година околу 11,00 часот било пријавено дека во с.Мислешево-струшко патничко моторно возило „Шевролет Лачети“ со струшки регистерски таблици, управувано од Б.Ш.(22), удрило во пешакот О.Ш. (79), и двајцата од с.Мислешево-струшко. Во незгодата О.Ш. се здобила со тешки телесни повреди по што била пренесена во Медицинскиот центар во Струга. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Струга и се работи на целосно расчистување на случајот“, велат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости