Сообраќајка кај Железничка, искршен семафор

by fokus 17:55
17:55

Сообраќајна несреќа се случи попладнево на раскрсницата пред скопската Железничка станица, во која учествуваа две возила од кои едното е такси на скопска такси компанија., јавува 24 инфо.

Во сообраќајката турнат е и семафор на самата раскрсница.  Во сообраќајката нема тешко повредени, а полицијата врши увид.

- Advertising -

Поврзани новости