Сообраќајка кај Муртино, три лица повредени

by Fokus

Три лица се повредени во сообраќајка која се случила денеска околу 13:30 часот на излезот од селото Муртино кон Банско, откако од засега непознати причини автомобил „опел“ со струмички регистарски ознаки удрил во бетонски електричен столб.

Повредните се пренесени на лекување во струмичката болница, а од СВР Струмица повеќе детали за сообраќајката најавуваат за утре.

Поврзани новости