Сообраќајка го стави во прекин автопатот Гевгелија-Неготино

by Fokus 08:49
08:49

Поради сообраќајна незгода пред еден час патувањето по Автопатот А-1 Неготино-Гевгелија се одвива со наизменично пропуштање.

Според АМСМ, незгодата се случила  на самиот влез на тунелот на Автопат А-1.

Што се однесува до другите патни правци сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози а се патува со умерен интензитет.

- Advertising -

Поврзани новости