Сончево време со услови за дожд

by fokus 08:12
08:12

Времето ќе биде сончево и потопло со мала доумерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи.

Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

- Advertisements -

Во Скопје и околината слично време со температура до 27 степени.

Поврзани новости