Сончево време со температура до 33 степени

by fokus 08:30
08:30

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од девет до 18, а дневната од 27 до 33 степени. УВ индексот ќе биде седум.

Во Скопје слично време со температура од 16 до 30 степени.

- Advertisements -

Според УХМР, во наредните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен северозападен ветер, што ќе предизвика опаѓање на температурата за неколку степени. Повремено облачноста ќе се зголемува и ќе има локален краткотраен дожд, особено во среда.

Поврзани новости