Сончево време со пролетни температури

by Фокус

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Температурата наутро ќе биде од 0 до 7, а во текот на денот од 11 до 21 Целзиусов степен.

Во Скопје времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер. Температурата во текот на денот ќе се искачи до 21 Целзиусов степен.

И во текот на утрешниот ден времето ќе биде претежно сончево, а ќе има слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Поврзани новости