Сончево и топло време со температура до 28 степени

by fokus

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 10, а максималната ќе достигне од 23 до 28 степени.

Во Скопје сончево и топло, попладне со мала облачност.

Ќе дува слаб северозападен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне до 25 степени.

До четврток ќе се задржи претежно сончево и релативно топло време.

По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла.

Во петок облачноста ќе се зголеми, а за време на викендот ќе преовладува претежно облачно, врнежливо и посвежо време.

Поврзани новости