Сончево и многу топло следните три дена

by Fokus
Времето денес ќе биде  претежно сончево и многу топло, прогнозираат од Управата за хидрометеоролошки рабори на Македонија (УХМР).
Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Индексот на ултравиолетовото зрачење ќе биде 9.
Минималните температури ќе се движат од 14 до 21 степен, а максималните од 30 до 40 степени.
Воските температури според синоптичарите ќе се задржат следните три дена, а благо разладување се очекува од четврток.

 

Во Скопје сончево и многу топло со слаб до умерен променлив ветер

Поврзани новости