Соња Стаменкова од СДСМ е нов градоначалник на Македонска Каменица

by Fokus 21:56
21:56

Од вкупно 100 отсто обработени гласови на ДИК кандидатката на СДСМ Соња Стаменкова победува во Македонска Каменица.

Таа општината ќе ја наследи од кандидатот на ВМРО ДПМНЕ Дарко Митевски кој после два мандати не успеа да добие од граѓаните трет.

- Advertisements -

Стаменкова го победи Митевски со 600 гласови повеќе

Поврзани новости