Софијанова: Оваа година ќе го победиме корона вирусот!

by Fokus 10:52
10:52

Директорката на Детската клиника, Аспазија Софијанова, во гостувањето во Студио 10 на ТВ 24 говореше за предизвиците со кои земјава ќе се соочи за надминување на проблемот со корона вирусот.

Таа упати апел до сите граѓани, да бидат одговорни, за во оваа година повторно да ја почувствуваме нормалата на стариот живот.

- Advertisements -

„Сметам дека оваа година ќе го победиме корона вирусот. Верувам дека умот ќе надвладее и ќе успее да ја надминеме оваа ситуација. Оваа година да го победиме овој проблем и да бидеме одговорни“, истакна Софијанова.

Поврзани новости