Софијанова: Ќе работам не 24/7, туку 36/9 часа

by Фокус 11:38
11:38

Кандидатката за пратеник Аспазија Софијанова на митингот во Центар истакна дека коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ победува на изборите зашто работи во интерес на граѓаните.

– Квалитетот е тука, ништо не е случајно. Почитувани членови на ВМРО-ДПМНЕ, кои ме препознавте и ме донесовте овде. За вас ќе работам не 24/7, туку 36/9 часа, за да можам да ги спасувам и понатаму детските животи. И да помогнам од уште поголемо глобално ниво – рече Софијанова.

- Advertisements -

Таа е четврта по ред на листата во првата изборна единица. Софијанова работи како директор на скопската Клиника за детски болести.

 

Поврзани новости