Сочуство од министерот за надворешни на Холандија до Македонија

by Fokus 11:40
11:40

„Во име на Холандија, би сакал да го искажам своето искрено сочувство до владата и народот на Република Македонија. Нашите мисли се со оние кои загубија роднини и пријатели, со повредените и со оние кои ги загубија домовите, истакна холандскиот министер за надворешни работи, Берт Кундерс, кој вчера испрати писмо со соочувство по повод разорните поплави во кои имаше 21 жртва, на својот колега Никола Попоски.

Тој исто така им посака на граѓаните на Македонија сила и храброст во справувањето со последиците на оваа трагедија.

Поврзани новости