Собранието утре ќе распише оглас за нов јавен обвинител

by fokus 18:42
18:42

Собранието на Република Македонија утре ќе го распише огласот на кој ќе може да се пријавуваат кандидати за нов државен јавен обвинител, откако тоа место беше испразнето со разрешувањето на Марко Зврлевски.

Утре пред пратениците ќе се најдат и Законот за минимална плата и Законот за стечајните работници.

- Advertising -

Од СДСМ упатија  апел до сите пратеници во Собранието да ги поддржат законски измени предложени за подобар живот на граѓаните.

Поврзани новости