Собранието ја констатираше оставката на Никола Тодоров

by Fokus 11:58
11:58

На почетокот на денешната собраниска седница претседателот Талат Џафери ја констатираше оставката на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров.

Џафери образложи дека според законските норми, пратеникот има обврска на собраниската седница да ја образложи својата оставка, но бидејќи е известен дека Тодоров тоа нема да го направи, тој само констатираше дека му престанува мандатот.

- Advertisements -

 

Поврзани новости