Собранието го чистат од трагите на Шарената револуција

by fokus

Фасадата на Собранието, кое деновиве е честа мета на демонстрантите, денеска се миеше од трагите на револуцијата.

Зградата на Собранието неколку денови со ред е главна цел на демонстрантите од Шарената револуција, кои со рачен катапулт фрлаат боја по фасадата и прозорците.

Во петокот полицијата постави и барикади и не дозволуваше пристап до зградата, но демонстрантите сепак усепаја да ја ошараат фасадата.

Фото:СДК.мк

Поврзани новости