Собранието ги констатираше оставките на Тупанчевски, Нуредини, Рендевски и Нухиу

by Fokus

Собранието на Република Македонија денеска ги констатира оставките на министерот за правда Никола Тупанчевски и на министерот за животна средина Насер Нуредини, како и на замениците министри за здравство Владимир Рендевски и за правда Агим Нухиу.

Првиот човек на Собранието, Талат Џафери истакна дека Тупанчевски, Нуредини, Рендевски и Нухиу одлучиле да не ги образложат оставките пред пратениците.

Поврзани новости