Со зурли и тапани почна маршот за победа на 11 декември ГАЛЕРИЈА

by fokus 14:33
14:33

Зурли и тапани се слушаат во Скопје – почна маршот на граѓаните кои дојдоа во главниот град денеска на празник – на 11 Октомври да и порачаат на власта дека борбата ќе продолжи се до конечна победа на 11 – декември.

Во првите редови се Оливер Спасовски, Радмила Шеќеринска, Уранија Пировска, Влатко Васиљ…

- Advertisements -

14696799_10210749276312996_502477627_n14686133_10210749282073140_1840539926_n14556004_10210749195070965_1178608212_n-1

14697041_10210749207191268_1385004563_n14658172_10210749262752657_546506654_n

 

14686671_10210749276673005_2143470529_n

Поврзани новости