Со рачен катапулт летаа бои кон Собранието

by Фокус 19:16
19:16

Шарените револуционери секој ден се со нови креативни идеи. Тие денеска од Специјалното јавно обвинителство се упатија накај Собранието, каде пред гимназијата „Јосип Броз Тито“ напишаа со боја „Собрание собери се.

Подоцна смислија нова тактика за боење на дел од државните објекти. Со рачен катапулт тие денеска го боеја Собранието на Република Македонија.

Демонстрантите штотуку тргнаа кон зградата на МНР, а маршот ќе го завршат пред седиштето на Владата.

Фото: Плусинфо

Поврзани новости