Со песна за неправедно етикетираните Тамара го освојува регионот

by Fokus

Поп пејачката Тамара Тодевска има нова песна со која ќе го освојува регионалниот музички пазар.

Станува збор за нумерата „Нијагара”, во која за првпат таа се јавува како коавтор, и заедно со Лазар Цветковски ги потпишуваат текстот и музиката.

Песната е со порака до сите неправедно етикетирани од околината, како поддршка и порака да продолжат со борбата и да не се откажуваат од својата цел.

Тодевска, која на музичката сцена е од дете, константно е актуелна во јавноста. Без разлика дали станува збор за нов музички проект, или пак за настан од приватниот живот, таа секогаш е интересна за јавноста.

Изминатите години имаше бурен период, од настапот на Евровизија кој и го донесе највисокиот пласман на Македонија досега, па се до разводот со сопругот.

Приватно, посветена е на ќерката Хана и синот Дарен, за кои во повеќе наврати има раскажано дека и се животен приоритет и нивната среќа секогаш ја става на прво место.

Вики Клинчарова

Поврзани новости