Со нож избоден педофил кој силувал 190 деца во Малезија и Камбоџа

by fokus 13:28
13:28

Ричард Хакл, еден од најлошите педофили во историјата на Велика Британија, избоден е во својата ќелија во затвор.

Тој во 2016 година беше осуден на 22 доживотни затворски казни, поради сексуално злоставување на 191 дете.

- Advertisements -

Тој е пронајден мртов во ќелијата во затворот ХМП во Јоркшир, а бил убиен си импровизиран нож.

Фото – АФП

Поврзани новости