Со „Нешто ќе те питам бабо“ симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ се собираат пред Влада

by fokus 19:14
19:14

ВМРО-ДПМНЕ и нивниот претседателски кандидат Гордана Силјановска Давкова вечерва пред Влада го одржуваат централниот митинг од кампањата.

Симпатизерите во моментов се собираат, а настапуваат повеќе македонски пејачи. Настапи и Миле Кузмановски кој ја пееше песната „Нешто ќе те питам бабо“.

- Advertisements -

Поврзани новости