Со настап на Лепа Брена во Вевчани се отвора ликовна колонија

by Фокус 18:42
18:42

Балканската фолк ѕвезда Лепа Брена вечерва ќе има настап во ресторан во Вевчани.

Нејзиниот концерт е дел од програмата на отворањето на Меѓународната ликовна колонија ,,Вевчански видувања”, а настанот ќе започне во 20 часот.

Инаку, ова е 11-то издание на колонијата која ќе се одржи од 25-ти јуни до 10-ти јули.

Ќе учествуваат над 20 сликари од земјава и странство.

Во минатото, за време на свеченото отворање на колонијата, свои настапи имаа Жељко Самарџиќ, Драган Мијалковски, Тереза Кесовија, Петар Грашо, Данијела Мартиновиќ и други.

В.К.

Поврзани новости