Со митинг на 2 јуни ВМРО-ДПМНЕ ја почнува борбата против власта

by fokus 16:05
16:05

ВМРО-ДПМНЕ со митингот на 2 јуни на терен ја почнува битката против актуелната власт, најави денеска лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски.

Тој ја обвини владата дека не успеала да спроведе реформи, да отвори нови работни места и да го зголеми економскиот раст.

-По предвремени парламентарни избори владата на Заев ќе остане во историјата, порача Мицкоски.

Поврзани новости