Со електрошокови и тупаници бил нападнат и претепан

by Fokus 14:03
14:03

Кумановската полиција поднела кривични пријави против три лица за сторено кривично дело насилство, информираа од МВР.

Според полицијата, на 21 август, 2017 година околу 00,45 часот пред кафе бар на улица „Октомвриска Револуција“, по претходна вербална расправија пријавените, со тупаници и електро – шокови по телото и главата, физички го нападнале А.А.(41)  од с.Љубодраг при што му нанеле повреди на лицето и главата.

- Advertising -

Поврзани новости