Со два чатали се фарба Владата

by fokus 20:16
20:16

Демонстрантите стигнаа пред Владата и ги активираа двата рачни катапулти. Балоните со боја стигнуваат дури и до главниот влез на Владата, а толпата скандира „Многу ни е добар чаталот“.

Освен фасадата, граѓаните ја ошараа и целата ограда.

13349245_10209944444112885_1164296549_n

- Advertising -

Демонстрантите до Владата денеска стасаа по нова, досега непозната рута. Како што велат, тоа го прават бидејќи се спречувани да го изразат својот граѓански револт пред државните институции

Поврзани новости