Со „бентли“ влета на скопскиот плоштад, па заработи казна од 45 евра

by Фокус 21:32
21:32

Министерството за внатрешни работи го пронашла Б.А. од Арачиново, кој со патничко возило „бентли“ се движел по плоштадот во Скопје и ја загрозил сигурноста на присутните граѓани.

„Министерството за внатрешни работи и во наредниот период најостро ќе ги санкционира сите кои ќе го нарушат јавниот ред и мир и ќе ја загрозат безбедноста на граѓаните“, се наведува во соопштението од МВР.

- Advertisements -

Како што објави скопскиот градоначалник Петре Шилегов на фејсбук, заблагодарувајќи му се на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за брзата интервенција, несовесниот возач е казнет со парична казна од 45 евра.

Поврзани новости