Со апсолутно мнозинство одбиен третиот приговор на СДСМ

by fokus 02:59
02:59

Со девет гласа „против” Државната изборна изборна комисија предмалку го одби третиот приговор на СДСМ.

Ваква одлука донесоа членовите на Комисијата, по увидот на гласачката кутија од шестата изборната единица, која беше спорна за партијата, бидејќи тврди дека имало нерегуларности во пребројувањето на гласовите.

- Advertisements -

Во меѓувреме, протестот на ВМРО-ДПМНЕ продолжува. Надвор температурата е под нулата, па демонстрантите си запалија и оган.

Поврзани новости