Снег провејува на Попова Шапка

by fokus 19:45
19:45

Од Автомото сојузот на Македонија информираа дека слаб снег провејува на Попова Шапка, но не се задржува на патот.

Сообраќајот на државните патишта низ државата се одвива тековно по влажни коловози.

- Advertisements -

Од АМСМ апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Поврзани новости