Слободан Унковски: Се чувствувам слободен после десет години деспотизам, терор и криминал од Груевски

by Fokus 10:56
10:56

Познатиот режисер Слободан Унковски во интервју за српски Блиц објаснува дека после десет години терор од претходната власт раководена од Никола Груевски конечно се чувствува слободен.

– Се чувствувам слободен по десет години деспотизам, криминал и терор. Третманот ќе трае долго бидејќи метастазите на Груевски и неговата партија се насекаде и можат да се вратат. Се надевам дека Заев ќе преживее во политичка смисла и ќе успее да создаде услови за санкционирање на претходните злосторства поврзани со огромниот грабеж на државата, приватизацијата на институциите и државниот систем – истакна Унковски.

- Advertising -

Поврзани новости