Слика полна љубов: Роналдо и семејството уживаат во Торино

by fokus 09:36
09:36

Португалецот Кристијано Роналдо е најголемата ѕвезда ова лето која пристигна во Италија, а неговото доаѓање предизвика вистински „земјотрес“ кај љубителите на фудбалот.

Јувентус доби врвен играч кој ветува трофеи, а очигледно е дека на Португалецот му е убаво во Торино.

- Advertisements -

Тој на социјалните мрежи постави фотографија, на која заедно со своето семејство се облечени во дрес на Јувентус.

Поврзани новости