Слаб одзив на повикот на Комитите – демонстрантите пред Собрание извикуваат „Бесилка“ за Заев

by Fokus 20:44
20:44

Бесилка“ за Заев извикуваат демонстрантите пред Собрание, кои на повик на навивачката група „Комити“ излегоа на протест против договорот за името кој денеска беше потпишан меѓу Македонија и Грција во Мала Преспа.

Екипата на 1Тв која е пред Парламентот јавува дека вечерва на повикот се одзвале многу помалку демонстранти, нешто повеќе од стотина, отколку  на првиот протест на Комититите во средата.

- Advertisements -

Се пеат патриотски песни, се извикуваат пароли  со погрдна содржина.

ФОТО: 1ТВ

Поврзани новости