Скопје Сити Мол продаден за 92 милиони евра

by fokus 21:26
21:26

Најголемата група на инвестиции во Албанија „Балфин Груп” ја објави продажбата на Скопје Сити Мол на „Hystead” во Велика Британија.

Продажбата е објавена денеска, а сумата изнесува 92 милиони евра.

- Advertisements -

Инаку, Скопје Сити Мол е најголем трговски центар во Македонија. Тој беше отворен во 2012, а управуван и изграден од Балфин Груп.

Поврзани новости