Скопјанка уапсена на помен кај сопругот, 10 години ја барале со потерница, треба да одлежи 17 години затвор

by fokus

Откако полицијата ја барала повеќе од 10 години, утринава била уапсена 65-годишната Бранка П. од Скопје, која се барала со централна, но и меѓународна потерница, дознава “Фокус”.

Полицијата трагала по Бранка затоа што требало да одлежи 17 годишна казна затвор, за даночни измами и затајувања.

Екипите за потраги при ЕВР Кисела Вода утринава ја лоцирале, по што набрзо била уапсена. Дознале дека во Македонија влегла пред два дена, а ја уапсила откако отишла на помен кај својот починат сопруг.

Претходно постојат сомнежи дека бегалката со години се криела во Белград и Сремска Митровица.

В.В.

 

Поврзани новости