Скопјанка нападната од четири кучиња во Долно Соње

by Fokus 12:05
12:05

Триесетгодишна скопјанка А.А. била нападната од четири кучиња од непозната раса во село Долно Соње.

Нападната била во петокот околу 16.30 часот кога едно од кучињата ја каснало за левата нога нанесувајќи и видлива повреда.

А.А. се упатила во болницата „Св. Наум Охридски” каде и била укажана лекарска помош, а случајот во полиција бил пријавен вчера попладне, соопшти МВР во дневниот билтен.

Поврзани новости