Скопјанка била во врска со шефот неколку месеци, а потоа тој со години ја вознемирувал и уценувал

by fokus 17:11
17:11

Скопјанка на возраст од 32 години го пријавила својот двојно повозрасен шеф дека со години ја вознемирувал и уценувал.

Таа го пријавила во полиција вчера околу 14.40 часот и според пријавата тој ја вознемирувал од 2018 до 16 јануари 2021 година.

- Advertisements -

Како што кажала во полиција, неколку месеци биле во љубовна врска, а потоа со години ја вознемирувал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости