Скопјанец загина во сообраќајка на патот Гостивар-Кичево

by fokus 12:43
12:43

Педесет и осумгодишен скопјанец го загуби животот во сообраќајна несреќа што се случила во текот на вчерашниот ден на магистралниот пат Гостивар – Кичево.

Како што информира МВР, несреќата се случила во 13:40 часот кај местото викано Сатеска. Несреќата се случила меѓу патничко возило „астра“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.А. (32) од село Зајас и патничко возило „хонда“, со скопски регистарски ознаки, управувано од В.С. (58) од Скопје.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Во незгодата В.С. се здобил со повреди, по што бил пренесен во Медицинскиот центар Кичево, каде што починал.

Извршен бил увид на местото на настанот од јавен обвинител и увидна екипа на полициската станица Кичево.

Поврзани новости