Скопјанец уапсен кај Видиковецот на Водно поради марихуана

by fokus 12:12
12:12

Вчера вечерта жител на Скопје бил уапсен кај Видиковецот на Водно, откако кај него била пронајдена марихуана.

„На 10.02.2020 во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на местото викано „Видиковец“ на  Водно го лишиле од слобода С.Ѓ.(37) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од МВР.

- Advertising -

Поврзани новости